Games Hry Pc

Recenze | Obrázky

MENU

>> Úvod
>> The Gateway
>> Half-Life 2
>> Call of Duty 2
>> Prey
>> Theme Hospital
>> Age of Empires III
>> Battlefield 2
>> Freelancer
>> Dungeon Siege 2

 

TOPlist 
THE GATEWAY


 

Byl by to veliký hřích si tuto hru nezahrát, ale je tu jeden problém - nálepka 18 a výše. Ano, tato hra je natolik brutální a svými dialogy sprostá, že si ji mohou zahrát jen ti plnoletí. Tato nálepka mne však neodradila, protože mi rozhodně není 18 let, ale i tak jsem si před rokem a půl tento skvost, jak vývojáři hlásali, pořídil. Takže pokud ani vy nesplňujete tyto parametry, přes to Vám tuto hru směle doporučuji a to hlavně díky v porovnání kvalita/cena, protože už dlouhou dobu se hra prodává ve zlevněné edici a její koupě rozhodně není zase tak špatným tahem.

Na začátku bych chtěl podotknout, že tuto hru vyvíjelo anglické studio SoHo (má na svědomí sérii TIF), právě sídlící v nitru Londýna, který je ve hře dopodrobna vymodelován. Vývojářům trvalo nesmírně dlouhých sedm let, než svojí hru vydali. Původně byla ve vývoji pro PSone, ale poté se vše přesunulo na jeho mladšího bratříčka a vydavatele SCEE tahle celá sranda stála kolem 5 miliónů liber.

Lidé ze SoHo vytvořili 30 čtverečných mil a tak ztvárnili se vší precizností Londýn. Jako jediná hra svého druhu se může chlubit licencemi na různé značky aut, jako je Fiat, Lexus, SAAB, Nissan, Citroen a mnoho dalších, ale i značky všech množných firem, přes (samozřejmě) Sony, až po McDonald. Vše je na svém místě a památky vypadají tak, jako z fotek. Takže kdo nemá na cestu do Londýna, ať si koupí The Getaway (nepleťte si s hrou "Gateway").

Děj je prostý a kdo ho nepochopí z bezvadně nadabovaných dialogů, pochopí až z filmových videí, kterých je ve hře nemálo. Koho však nebaví tyto, někdy dlouhá, videa, bohužel nemá tu možnost je přeskočit. Ovšem to by byla škoda nepodívat se na ně, když si s nimi, tak profesionálně výrobci pohráli a hlavně by celá atmosféra této gangsterské hry byla ty tam. Jak už jsem řekl, děj je prostý - plešatý drsňák a boss gangu Charlie Jolson potřebuje udělat pár kšeftů, a tak směřují nekalé úmysly právě k Vám, bývalému grázlovi ze stejné branže, Marku Hammondovi, který ovšem už dlouho seká dobrotu. To netrvá dlouho, když mu na ulici před barákem zabijí ženu a unesou dítě. Tak a ocitáte se v první misi, kde se vás gangsteři snaží nalákat do jejich sídla a vy logicky jedete za nimi. Stojíte na ulici, vedle leží mrtvá žena a nedaleko stojí zelený Lexus. To si poprvé zasednete za volant a projedete se v ulicích zacpaného Londýna, vystřílíte pár gangsterů a po chycení v kanceláři Charlieho se dozvíte, že musíte splnit jeho úkoly nebo zemře Váš virtuální syn. Ve hře se seznámíte s mnoha různými osobami, jako je například boss čínského gangu, dostanete se do spárů s Triardy atd. Projedete se ve více než padesáti druzích aut a ve druhé části hry si zahrajete za druhou postavu, která vše vidí z jiné strany, bude to polda Frank Carter. Ten má na Jolsona už dlouho spadeno a postupuje často protizákonnými praktikami. Mnohokrát se ve videích oba hrdinové potkají a to co jste neviděli za Marka, uvidíte a zahrajete si za Franka. Obě strany se velice dobře propojují, vtahují Vás a těšíte se na další mise, které jsou těžší než ty předešlé.

Olovožroutů zde najdete dost, rozhodně nebude chybět AK - 47, různé druhy pistolí, které můžete nosit po dvou, MP5A a mnoho dalších.

Graficky je hra zpracovaná na výbornou. Dopodrobna vymodelované město, auta, postavy a interiéry. Lesk na autech v reálném čase a realistické ničení aut Vás nadchne. Výborné zvuky zbraní, aut a hlavně dabing, ten je zvládnut velice dobře a to hned v několika jazycích. Požitek ze hry doplňuje, podle situace se měnící, hudba.

Hra Vám nabídne kampaň čítající přes dvacet misí a volnou jízdu, ve které si můžete celé město prohlédnout v klidu nebo se pokusit najít bonusová auta.

Firma Team SOHO udělali výborně vypadající a hrající se titul, který je zaměřený na akci a jízdu v automobilech. Můžete se těšit na velice věrně zpracované prostředí a praktiky pravých gangsterů. Ovšem čekali jsme více a vývojáři nedokázali do hry propašovat to, co si představovali, ale i tak je tento titul velice podařený. I když dnes už dělají chlapci z Londýna na třetím pokračování, které se chystá na PS3, je stálé k nezahození. Děj je prostý a kdo ho nepochopí z bezvadně nadabovaných dialogů, pochopí až z filmových videí, kterých je ve hře nemálo. Koho však nebaví tyto, někdy dlouhá, videa, bohužel nemá tu možnost je přeskočit. Ovšem to by byla škoda nepodívat se na ně, když si s nimi, tak profesionálně výrobci pohráli a hlavně by celá atmosféra této gangsterské hry byla ty tam. Jak už jsem řekl, děj je prostý - plešatý drsňák a boss gangu Charlie Jolson potřebuje udělat pár kšeftů, a tak směřují nekalé úmysly právě k Vám, bývalému grázlovi ze stejné branže, Marku Hammondovi, který ovšem už dlouho seká dobrotu. To netrvá dlouho, když mu na ulici před barákem zabijí ženu a unesou dítě. Tak a ocitáte se v první misi, kde se vás gangsteři snaží nalákat do jejich sídla a vy logicky jedete za nimi. Stojíte na ulici, vedle leží mrtvá žena a nedaleko stojí zelený Lexus. To si poprvé zasednete za volant a projedete se v ulicích zacpaného Londýna, vystřílíte pár gangsterů a po chycení v kanceláři Charlieho se dozvíte, že musíte splnit jeho úkoly nebo zemře Váš virtuální syn. Ve hře se seznámíte s mnoha různými osobami, jako je například boss čínského gangu, dostanete se do spárů s Triardy atd. Projedete se ve více než padesáti druzích aut a ve druhé části hry si zahrajete za druhou postavu, která vše vidí z jiné strany, bude to polda Frank Carter. Ten má na Jolsona už dlouho spadeno a postupuje často protizákonnými praktikami. Mnohokrát se ve videích oba hrdinové potkají a to co jste neviděli za Marka, uvidíte a zahrajete si za Franka. Obě strany se velice dobře propojují, vtahují Vás a těšíte se na další mise, které jsou těžší než ty předešlé.

Olovožroutů zde najdete dost, rozhodně nebude chybět AK - 47, různé druhy pistolí, které můžete nosit po dvou, MP5A a mnoho dalších.

Graficky je hra zpracovaná na výbornou. Dopodrobna vymodelované město, auta, postavy a interiéry. Lesk na autech v reálném čase a realistické ničení aut Vás nadchne. Výborné zvuky zbraní, aut a hlavně dabing, ten je zvládnut velice dobře a to hned v několika jazycích. Požitek ze hry doplňuje, podle situace se měnící, hudba.

Hra Vám nabídne kampaň čítající přes dvacet misí a volnou jízdu, ve které si můžete celé město prohlédnout v klidu nebo se pokusit najít bonusová auta.

Firma Team SOHO udělali výborně vypadající a hrající se titul, který je zaměřený na akci a jízdu v automobilech. Můžete se těšit na velice věrně zpracované prostředí a praktiky pravých gangsterů. Ovšem čekali jsme více a vývojáři nedokázali do hry propašovat to, co si představovali, ale i tak je tento titul velice podařený. I když dnes už dělají chlapci z Londýna na třetím pokračování, které se chystá na PS3, je stálé k nezahození.

/end

sweb.cz/games.hry.pc | 2007